Grzybowo – ciekawa historia

Grzybowo – ciekawa historia

Pierwsze wzmianki o Grzybowie możemy znaleźć w rysach historycznych już w dokumentach bardzo starych, bo tych pochodzących z XIV wieku. Dzięki znakomitym walorom zarówno przyrodniczym jak i turystycznym to miejsce może stać się jednym z głównych kierunków wybieranych przez turystów nad morzem. Są tu dwie strefy – chronionego krajobrazu oraz ochrony uzdrowiskowej. Ma to wpływ na czystość powietrza i jakość krajobrazu, ponieważ w najbliższej okolicy nie mogą powstawać żadne fabryki czy ośrodki przemysłu, które po pierwsze zanieczyszczałyby powietrze, a po drugie trzeba przyznać, że taki mechaniczny krajobraz nie przyciąga turystów. Za to piękne leśne tereny, czysta plaża i ogromna ilość atrakcji powoduje, że z roku na rok staje się coraz popularniejsze wśród ludzi. Dla miłośników górskich eskapad mamy w zamian post o Szczawnicy, warto zapoznać się z walorami tamtego regionu.

Dodatkowym atutem są niewątpliwie wakacyjne kwatery. Grzybowo posiada znakomicie rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, znajdziemy w mieście sporo ośrodków wypoczynkowych, hotele, pensjonaty czy pojedyncze prywatne miejsca w pokojach, jednak niewątpliwie to typowe ośrodki wypoczynkowe, domki i pensjonaty są najczęściej spotykanymi miejscami noclegowymi, tak więc do plusów tego miejsca na pewno należy ich różnorodność.

Grzybowo to miasteczko, które ma ciekawą historię na temat swoich terenów, jeszcze kilkaset lat temu, do brzegu Morza Bałtyckiego było stąd ponad 1,5 kilometra, także dzisiejszej zatoki nad jaką leży Grzybowo nie było, dopiero niszcząca działalność wód spowodowała to, co dziś możemy oglądać. Pomimo ciągłej działalności żywiołu, należy do miejsc już bezpiecznych, a 7-kilometrowa zatoka powstała na skutek zalania okolicznych terenów. Jest sporym atutem, gdyż dzięki niej woda jest troszkę cieplejsza niż na otwartym morzu, nawet różnice temperatury w okresie letnim, szczególnie wieczorami dochodzą do 2-3 stopni Celsjusza. Jest to również znacznie bezpieczniejsze miejsce ze względu na mniejsze występowanie fal, w spokojny dzień czy podczas lekkiego wiatru nie występują one wcale i bardzo rzadko zdarza się aby na strzeżonej plaży musiała zostać wywieszona czerwona flaga spowodowana złymi warunkami nadmorskimi.


2 thoughts on “Grzybowo – ciekawa historia

  1. Ostatnio wypoczywałam na Mazurach, ale narobiliście mi takiej ochoty tym nadmorskim kurortem, że ma ten urlop wybieram nocleg w Grzybowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>