Kultura musi być – Myślenice

Kultura musi być – Myślenice

Myślenice w województwie małopolskim to nie tylko wspaniałe okolice, w których możemy spędzić aktywnie czas na wycieczkach rowerowych, nartach czy spacerach po okolicy. To miasto, w którym odbywają się również imprezy kulturalne, takie jak: koncerty, festiwale czy warsztaty. Wybierając się do tego miejsca na urlop, warto więc się odpowiednio przygotować.

Zacznijmy od wernisażu „Moje Światy Niemożliwe”. Przedstawione są na nim fotogramy miejscowej artystki Marii Kuczary, która od kilku lat zajmuje się grafiką komputerową i fotografią, a jej prace wystawiane są w całej Polsce. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem odwiedzających wystawy. Można na miejscu również skorzystać z warsztatów grafiki komputerowej.

Przejdźmy teraz do „Warsztatów Wikliny Papierowej”, które prowadzą panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich. Pokażą one wszystkim uczestnikom warsztatów jak ze zwykłych gazet zrobić papierową wiklinę, z której możemy wykonać różne, fantastyczne ozdoby jak kosze, wazony czy naczynia na owoce. Każdą swoją pracę można zabrać później do domu. Organizatorzy proszą tylko o przyniesienie własnych gazet, z których wykonamy koszyczek.

Kolejnym wydarzeniem są odbywające się w Myślenicach co chwilę turnieje tenisa ziemnego. Dzielą się one na kategorie wiekowe oraz różne stopnie zaawansowania. Każdy może przyjść i spróbować swoich sił. Warto więc przemóc się i skorzystać z okazji.

Po tak kulturalnym dniu trzeba zadbać o dobry nocleg. Przeglądając bazę noclegową Myślenic warto polecić „Pensjonat Stek”. Oferuje on słoneczne pokoje z telewizją satelitarną, internetem bezprzewodowym oraz łazienką z kabiną prysznicową oraz ogrzewaną podłogą. Pokoje są dźwiękoszczelne i wyposażone w sosnowe meble. Znajduje się w nich także sejf, kapcie oraz suszarka do włosów. Pensjonat posiada również własną restaurację, w której podawane są śniadania w formie bufetu. Dominuje tu kuchnia polska i międzynarodowa. Na życzenie gości pensjonatu dostępne są również dania dietetyczne oraz wegetariańskie. Goście mogą tu również skorzystać z pralni oraz przechowalni bagażu. Przed obiektem znajduje się taras i sporych rozmiarów ogród.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>