Park Krajobrazowy Dolina Słupi w okolicy Bytowa

Park Krajobrazowy Dolina Słupi w okolicy Bytowa

Nie od dziś wiadomo, że Kaszuby to miejsce, w którym nie brakuje malowniczych miejscowości, a także miast, w których można poświęcić wiele dni na zwiedzanie ciekawych miejsc. Jednym z takich miast jest Bytów. Pełno tam obiektów o długiej i ciekawej historii, zatem to wymarzone miejsce na spędzenie weekendu dla osób doceniających możliwość poznawania nowych rzeczy. Można także spędzić czas na świeżym powietrzu w pięknych okolicznościach przyrody. Jakie konkretnie atrakcje czekają na osoby mające ochotę wypocząć w Bytowie?

Wiele osób decydujących się na przyjazd do Bytowa zaczyna zwiedzanie od wizyty w okolicy Zamku Krzyżackiego. Historia tej warowni sięga 1390 roku, kiedy to rozpoczęła się budowa tego obiektu. Zamek po ponad 100 latach przeszedł w ręce Książąt Pomorskich, którzy regularnie rozbudowywali obiekt. Niestety w XVIII wieku, zamek został wysadzony, z czasem go odbudowano. Dzisiaj działa jako hotel, znajduje się tam również muzeum. Na zamku organizowany jest Turniej Gryfa Pomorskiego, który jest dużą atrakcją zarówno dla mieszkańców miasta, jak i osób przyjezdnych, ponieważ w czasie jego trwania można dowiedzieć się, jak niegdyś wybijano monety, jak strzelać z łuku czy zobaczyć pokaz średniowiecznych tańców. Następnym miejscem o sporo krótszej, lecz równie ciekawej historii jest most kolejowy, który został wybudowany w 1884 roku. Most jest obiektem bardzo nietypowym, bowiem nigdy nie przejechał po nim żaden pociąg – krążą różne legendy na ten temat, lecz nie jest znana prawdziwa przyczyna takiego stanu rzeczy.

Jak wcześniej wspomniano, podczas pobytu w Bytowie, można nie tylko zwiedzać miejscowe zabytki, ale również spędzić czas na łonie natury. Atrakcyjnym kierunkiem wycieczki może być oddalony od miasta o 10 km Park Krajobrazowy Dolina Słupi. To miejsce wyjątkowo malownicze, w którym można spacerować po licznych szlakach turystycznych, z bliska przyjrzeć się rzadko spotykanym roślinom oraz podziwiać piękne krajobrazy.

Jak można zauważyć, Bytów oraz jego okolice to miejsce, gdzie nie można się nudzić, dlatego też jest licznie odwiedzany przez turystów. Planując pobyt w tym miejscu, trzeba wcześniej zarezerwować kwaterę [] – możliwości jest wiele: hotele, wille, pensjonaty, pokoje gościnne – baza noclegów Bytowa jest różnorodna i otwarta na turystów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>