Strome zbocza i głębokie doliny w Sudetach

Strome zbocza i głębokie doliny w Sudetach

Południe Polski to wspaniałe górskie pasma. Od krańców – Bieszczady, dalej na zachód Tatry a na południowym–zachodzie Sudety. Te ostatnie dzielą się na wschodnie, zachodnie i środkowe. Część tych gór położona jest po stronie polskiej, częściowo leżą w Czechach, a mały ich skrawek po stronie niemieckiej. Niezależnie od tego jaką porę roku wybierzemy na przyjazd, znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc i propozycji na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu.

Jako bazę wypadową w Sudety i ich okolicę można wybrać Kłodzko. Warto tu przyjechać nawet dla samych zabytków. Słynna Twierdza Kłodzko to cały ciąg podziemnych korytarzy i piwnic, które powstały głównie w celach militarnych. Dzisiaj jest to Podziemna Trasa Turystyczna im. Tysiąclecia Państwa Polskiego. Pod płytą kłodzkiego rynku można obejrzeć ciekawe ekspozycje opowiadające o historii miasta. Największym miastem w Sudetach zachodnich jest Jelenia Góra. To bardzo ciekawe miasto z bogatą historią. Wspaniały widok na Karkonosze i niepowtarzalne zabytki sprawiają, że wielu turystów właśnie tutaj poszukuje noclegów (np. za pomocą tej strony: meteor-turystyka.pl). Baza noclegowa zarówno tutaj jak i w całych Sudetach w pełni zaspokaja potrzeby gości. Noclegi można znaleźć w każdym miejscu i na każdą kieszeń.

Jelenia Góra (zobacz np. za pomocą tej strony: wikipedia.org) to także miasto uzdrowiskowe, z pięknymi szlakami turystycznymi. Jest tu wiele kawiarni, restauracji, galerii i sklepów z pamiątkami. Barwne kamieniczki sprawiają, że wypoczynek w takiej scenerii to prawdziwa przyjemność. 15 kilometrów od Lądka-Zdroju znajduje się miejscowość Złoty Stok. Można tutaj zajrzeć do najstarszej kopalni złota i dowiedzieć się w jaki sposób przesiewa się złoty piasek i jak wytapiane są sztabki. W Sudetach Wschodnich najwyższym szczytem jest Masyw Śnieżnika. Turystę, który pokona trasę na ten wierzchołek czeka wspaniały widok na Sudety od samych Karkonoszy aż po Jesionoki. Aby poznać chociaż część tego co oferują Sudety potrzeba przynajmniej kilku dni. Możliwości na atrakcyjne wycieczki jest tak duża, że nie sposób ze wszystkich skorzystać. To co wyróżnia Sudety na tle innych gór to wyjątkowe ukształtowanie terenu. Typowe dla tego pasma są strome zbocza i głębokie doliny. Niewątpliwie atrakcyjne miejsce dla całych rodzin, od najmłodszych po najstarszych turystów. Każdy kto poszukuje dobrego wypoczynku, na pewno go odnajdzie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>