Szkolenie Excel, czyli jak przetwarzać dane z różnych źródeł

Nauka obsługi i praca na arkuszu kalkulacyjnym to nie tylko formuły oraz funkcje, ale także wiedza jak przetwarzać dane pochodzące z różnych źródeł przy zastosowaniu tabel przestawnych, czego dowiesz się zapisując się na szkolenie Excel. Dedykowane ono jest nie tylko dla specjalistów z zakresu finansów, biznesu, naukowców, przedsiębiorców, ale także wszystkich osób, które chcą nauczyć się jak efektywnie analizować dane. Jeśli nie miałeś wcześniej styczności z tego typu możliwościami jakie daje program, nie szkodzi. Szkolenie Excel zostało przygotowane w taki sposób by nauczyła się go osoba początkująca, jak i posiadająca bardziej zaawansowane umiejętności pracy z danymi. Tworzenie tabel przestawnych daje bardzo duże możliwości analityczne, a ponadto będziesz wiedzieć jak uniknąć najczęściej powtarzanych błędów, poznając praktyczne i skuteczne wskazówki pracy z nimi. Wchodząc na stronę www.kursexcel.pl dowiesz się więcej na temat oferowanego szkolenia Excel.

Szkolenie Excel, zastosowanie tabel przestawnych

Wykorzystanie tabel przestawnych to najefektywniejsza oraz najszybsza metoda jaką możesz wykonać obliczenia i formatowanie wszystkich danych, a szkolenie Excel pokaże Ci jak to po kolei zrobić. Doskonale sprawdzą się one np. w sytuacji kiedy masz przygotowałeś do zatwierdzenia raport sprzedaży, który został do Ciebie odesłany z naniesionymi przez szefa poprawkami. Aby je wprowadzić możesz to zrobić tworząc zapytanie w starszej wersji systemu, zawierającego niezbędne dane. Tabele przestawne pozwalają tak je sformatować, by pasowały do ostatecznej, nowej formy raportu. Utworzenie takiego raportu z wykorzystaniem tej metody będzie zajmie Ci dosłownie kilka sekund. Tabele przestawnie pozwalają na duże zwiększenie efektywności, a także znacznie ograniczyć błędny jeśli wykonujesz wiele zadań naraz. To i wiele innych rozwiązań pracy z tabelami przestawnymi dowiesz się z naszego szkolenia Excel.

Szkolenie Excel i użycie tabel przestawnych

Tabele przestawne można użyć w różnych sytuacjach, a szkolenie Excel pozwoli bez problemów poradzić sobie z każdą z nich. Pracując na nich bez trudu pogrupujesz dane, przeanalizujesz i podsumujesz dużą ilość danych transakcyjnych, a częste zmiany analizy danych nie będą stanowić już kłopotu. Sprawnie obliczą sumy, przy jednoczesnym uwzględnieniu częstej zmiany danych lub przeformatowanie ich do stworzenia wykresu.